Vrať se na domovskou stránkuVrať se na domovskou stránku

Vítejte na oficiálních stránkách naší školy.

Zde naleznete všechny aktuální informace o studiu na naší škole.

2. kolo přijímacího řízení

Dne 20. 5. 2019 vyhlásil ředitel školy 2. kolo přijímacího řízení pro obory vzdělání s maturitní zkouškou: strojírenství, informační technoogie a technická zařízení budov.

Text vyhlášení ...zde.

Naše družstvo úspěšné v soutěži WOLFRAM

Dne 16. května 2019 se naše škola zúčastnila sportovně branné soutěže pod názvem Wolfram. V soutěži čtyřčlenných družstev 1. a 2. ročníků středních škol v rámci projektu „Příprava občanů k obraně státu“,  kterou pořádalo krajské velitelství v Ostravě, obsadilo naše družstvo krásné 2. místo a postupuje do krajského kola.

Gratulujeme našim studentům k takto pěkným sportovním a vědomostním výkonům.

pokos 1pokos 2pokos 3

Soutěžilo se nejen ve sportovních disciplínách, kterými byl silový víceboj, vytrvalostní běh, hod granátem na cíl, střelba ze vzduchovky, ale i v disciplínách vojenských. Studenti museli projít minovým polem, kdy jeden člen týmu navádí pomocí dalekohledu ostatní členy týmu a ti se podle jeho instrukcí snaží projít minové pole. Když studenti zvládli tohle, čekala je dráha plná překážek, kterou museli proběhnout v ochranné masce a s maketou útočné pušky. Soutěžící museli zvládnout rovněž zdravovědu a praktické poskytnutí první pomoci. Na závěr všechna družstva čekal vědomostní test o historii paravýsadku Wolfram za 2. světové války, po které je celá soutěž pojmenována.

Krajské kolo SOČ a naši skvělí studenti

logo SOCDne 10. 5. 2019 se v Ostravě uskutečnilo krajské kolo přehlídky Středoškolská odborná činnost. Naši studenti byli jako každý rok skvělí, když v kategorii strojírenství, hutnictví zvítězil René Souček se svým unikátním projektem Havarijní síto a Jiří Blahuta s prací Závěsná plošina obsadil 3. místo. Studenti TZB Tomáš Adámek a Marek Zajac skončili ve své kategorii na 3. místě a rovněž úspěšní byli studenti oboru IT. Šimon Strýček získal 2. místo a Samuel Hél 4. místo.

Studenti a jejich učitelé mají za sebou skvělou práci, patří jim velké gratulace a poděkování za skvělé výsledky a reprezentaci školy.

Přejeme mnoho úspěchů v celostáním kole.

soc 1soc 2soc 3

Informativní schůzka k přijímacímu řízení

Vážení rodiče uchazečů o studium na naší škole,

Dne 29. 4. 2019 zveřejnil ředitel školy pořadí uchazečů v jednotlivých oborech a rozhodnutí o přijetí ke studiu ...zde.

Dne 30. 4. 2019 od 16.00 pořádáme informativní schůzku zákonných zástupců uchazečů o studium.

Schůzka bude probíhat pro obory

• obchodní akademie, ekonomické lyceum a veřejnosprávní činnost v budově Obchodní akademie, Frýdek-Místek, Palackého 123
  • technické obory v budově Střední průmyslové školy, Frýdek-Místek, 28. října 1598

Program schůzky

• informace o průběhu přijímacího řízení,
  • možnost odevzdat zápisový lístek pro přijaté uchazeče,
  • možnost ihned podat odvolání pro nepřijaté uchazeči, rádi Vám s odvoláním pomůžeme.

V případě dotazů kontaktujte zástupce ředitele školy na tel.: 736 536 159.

Těšíme se na Vás

Vedení školy

Simulace práce Evropského parlamentu

Dne 29.4.2019 se studenti Tomáš Rusina, Marie Kvapilová, Marie Vabroušková a Daniel Slavík zúčastnili soutěžně- vzdělávacího projektu Simulace Evropského parlamentu. V této soutěži si studenti vyzkoušeli na vlastní kůži diplomatická vyjednávání a tvorbu evropské politiky. Cílem této akce bylo zvýšit zájem mladých lidí o veřejné dění.

5 nejúspěšnějších účastníků získalo na základě svých prezenčních a argumentačních schopností za odměnu zájezd do sídla Evropského parlamentu do Štrasburku. Mezi těmito studenty se umístil i Tomáš Rusina.

WP 20190429 08 10 12 ProWP 20190429 11 15 13 Pro

WP 20190429 15 03 34 ProWP 20190429 15 05 29 Pro

Konzultace 4. ročníků

Studenti, kteří byli hodnocení nedostatečně v 2. pololetí 4. ročníku, jsou povinni se zúčastnit konzultačních hodin. Konzultace budou probíhat dle původního řádného rozvrhu pro danou třídu. Žáci jsou povinni kontaktovat vyučující minimálně den předem a sdělit jim, že se zúčastní konzultační výuky. Vyučující sdělí žákovi místnost ve které bude konzultace probíhat. O probíhajících konzultacích se provádí zápis do neelktronické třídní knihy dané třídy. Třídní knihy jsou uloženy v budově SPŠ v Kaváriu a v budově OA na sekretariátě.